...

Kluby

Adventure Ski Team, to klub sportowy założony przez Kacpra Dutkę - trenera z wieloletnim doświadczeniem, wykorzystującym w swojej pracy nie tylko nabytą wiedzę, ale również ogromne zaangażowanie i pasję do sportu.
W Klubie stawiamy i skupiamy się głównie na narciarstwie alpejskim, lecz niezwykle istotny jest dla nas wszechstronny rozwój dziecka. W tym celu realizujemy różnego rodzaju zajęcia sportowe z zakresu sportów zimowych, sportów letnich i wodnych. Pragniemy stworzyć zawodnikom warunki do przeżycia niezapomnianej przygody sportowej. Z tego założenia pochodzi nazwa klubu - Adventure Ski Team
Stwórzmy własną przygodę!  :)

Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE powstało w 1997 roku. Klub jest jednosekcyjny - specjalizuje się w narciarstwie zjazdowym. Prowadzi treningi dla dzieci (dziecko młodsze, dziecko starsze), oraz młodzieży (młodzik, junior). Klub ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno w regionie, kraju, jak też zagranicą.

Kadrę klubu stanowią:

Jakub Ilewicz: absolwent AWF Katowice. Na nartach jeździ od trzeciego roku życia. Dwukrotny Mistrz Polski seniorów, zawodnik startujący w Pucharze Świata, trener I klasy w narciarstwie zjazdowym. Założyciel Akademii Jakuba Ilewicza. Specjalista od przygotowania motorycznego.

Joanna Kukuczka: absolwentka AWF w Katowicach. Trener I klasy – narciarstwo zjazdowe. Instruktor pływania oraz tańca.

Dariusz Czerniawski: trener w szkole sportowej w Zakopanem, pracował m. in. jako asystent trenera w kadrze mężczyzn, serwisant w Kadrze kobiet, asystent trenera w kadrze kobiet, asystent trenera w Kadrze B mężczyzn,trener w Klubie Sportowym LIVE. Od lat związany z narciarstwem, dobra dusza drużyny. Organizator zawodów, specjalista od serwisowania sprzętu narciarskiego.

Przemysław Szczerba: absolwent AWF w Katowicach. Trener i pasjonat przygotowania motorycznego oraz piłki nożnej. Wolne chwile poświęca rodzinie, podróżowaniu i wszelkim aktywnościom – od biegania po jazdę na nartach.

Głównym trenerem KS LIVE jest mgr Piotr Ilewicz - trener Klasy Mistrzowskiej, w latach 2007-2010 trener Kadry Narodowej. Wieloletnie doświadczenie chętnie przekazuje młodym zawodnikom. 

Klub Sportowy Mikołajek powstał z inicjatywy wieloletniej trenerki narciarstwa oraz byłej zawodniczki Moniki Mikołajek, która postanowiła stworzyć miejsce, gdzie dzieci i młodzież będą mogły podnosić swoje umiejętności narciarskie. Wspólnie z trenerką Klarą Babicz zajmujemy się szkoleniem dzieci startujących w zawodach Ogólnopolskich Lig Alpejskich, Młodzieżowym Pucharze Polski. Najstarszą grupę tworzy młodzież, która rywalizuje w Międzynarodowych Zawodach FIS. Klub zrzesza dzieci z całej Polski. Prowadzimy szkolenie w trybie całorocznym.

KLUB SPORTOWY MONTESSORI MOUNTAIN SCHOOLS DENDYSSKI

Jesteśmy szkolnym klubem narciarskim pracującym w ramach struktur Fundacji Królowej Świętej  Jadwigi i prowadzonych przez nią szkół montessoriańskich na terenie Beskidu Żywieckiego.

KS MMS DENDYSSKI zrzesza zawodników będących uczniami MMS, ale również dzieci i młodzież spoza nich. Prowadzimy całoroczne treningi przygotowujące młodych narciarzy do startów w zawodach ligowych, pucharowych, amatorskich w kraju i za granicą. Trzy sekcje klubowe : przygotowawcza ( przedszkolna), sportowa i wyczynowa dają szansę na pracę z dziećmi i młodzieżą w każdym wieku ( od 4 lat) i na każdym poziomie zaawansowania narciarskiego. Roczny plan treningowy to wiosenne i jesienne regularne ( 3 x w tygodniu)szkolenia ogólnorozwojowe, maksymalne wykorzystanie sezonu zimowego na treningi narciarskie( stała współpraca z kilkoma ośrodkami narciarskimi na terenie Beskidów pozwala na zajęcia do 7 razy w tygodniu i 2 spotkań dziennie), kilka obozów przygotowawczych na lodowcach przed sezonem startowym, dwa letnie obozy  kondycyjne z atrakcyjnym i zróżnicowanym programem aktywności.   Nasi Podopieczni korzystają z bogatego zaplecza technicznego, są objęci opieką psychologa sportowego , mają zagwarantowane indywidualne serwisowanie sprzętu, uczestniczą w dodatkowych ,niestandardowych zajęciach  prowadzonych przez specjalistów w swoich dziedzinach: program przygotowania motorycznego, cross fit, pump track, sportowa jazda na rolkach.

Trenerzy:

Zbigniew Dendys  - szef  klubu ; trener narciarstwa alpejskiego II klasy, instruktor SITN-PZN, instruktor sportu MENiS, instruktor MTB; absolwent AWF w Katowicach. Reprezentant Polski na Uniwersjadzie Zimowej w 2005r, medalista wielu zawodów w narciarstwie alpejskim, carvingu i skicrossie.

Zuzanna Koprowska: Instruktor sportu – narciarstwo alpejskie PZN, MENiS, instruktor SITN-PZN, sędzia PZN; absolwentka Politechniki Warszawskiej, była zawodniczka Akademickiego Pucharu Polski, Akademickich Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Amatorów.

 

Miejski KS BABIA GÓRA | Sucha Beskidzka

di_baca@vp.pl

Sekcja Narciarska Miejskiego Klubu Sportowego Babia Góra została reaktywowana 1998 r.

Głównym celem naszej pracy jest propagowanie i nauczanie narciarstwa sportowego, zdrowego stylu życia i aktywności na świeżym powietrzu.

Międzygminny Klub Sportowy „Skrzyczne” Szczyrk powstał 29.07.2008 r. i zrzesza dzieci oraz młodzież ze Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych oraz ze Szkoły SMS ze Szczyrku.
Członkami klubu są dzieci i młodzież z terenu Szczyrku, Buczkowic, Mesznej, Rybarzowic, Bystrej i Bielska-Białej.

W dniu 30.12.2008 r. zostaliśmy wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego jako organizacja pożytku publicznego i otrzymaliśmy numer 0000320260.

Głównym celem powołania klubu jest organizowanie wolnego czasu, rozwijanie aktywności ruchowej oraz wspieranie i doskonalenie umiejętności narciarskich dzieci i młodzieży, poprzez treningi, obozy letnie i zimowe (lodowce) i uczestnictwo w zawodach narciarskich: Mistrzostwa Polski, zawody FIS, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Młodzieżowy Puchar Polski, Beskidzkie Nadzieje, Liga Szkolna, Góralski Kapelusik, Liga Zakopiańska, Liga Śląska i wiele innych.

Międzygminny Klub Sportowy "SKRZYCZNE" Szczyrk
ul. Szkolna 9
43-370 Szczyrk
tel 609 11 52 53

W klubie stawiamy na wszechstronny rozwój zawodnika, poprzez współpracę ze specjalistami w dziedzinie treningu motorycznego, fizjoterapii oraz psychomotoryki. Kładziemy nacisk na indywidualne podejście, na podstawy czyli technikę ponieważ bez tego nie pójdziemy naprzód.
Treningi narciarskie w naszym klubie to nie tylko jazda na tyczkach ale również rozwijanie wszechstronnych umiejętności radzenia sobie w różnych warunkach na trasie jak i poza nią. 

 

Klub “SiKReT Gliwice” powstał w 2003 roku, jako Gliwickie Towarzystwo Sportu i Kultury „SiKReT”, z inicjatywy nauczycieli gliwickich szkół i pasjonatów siatkówki. 
Stowarzyszenie zajmowało się szkoleniem sportowym dzieci i młodzieży oraz organizacją imprez sportowych i kulturalnych na terenie miasta.  „SiKReT” prowadzi zajęcia w ramach sekcji treningowych. Nie brakuje też zajęć rekreacyjnych, by trenować mógł każdy. Osoby, które po prostu lubią sport i ćwiczą dla przyjemności, trafiają do grup rekreacyjnych, a tym, którym marzą się medale i puchary, trenują w grupach sportowych. 
Klub SiKReT Gliwice były to 3 sekcje: siatkówki, pływania i sportów zimowych.
Od 2007 roku SiKReT Gliwice uzyskał status Organizacji Pożytku Publicznego (KRS 0000275706).
Na przestrzeni 20 lat, wychowankowie klubu zdobywali medale mistrzostw Polski w pływaniu, Mistrzostw Śląska w siatkówce; biorą udział w rozgrywkach ligowych najwyższego szczebla startując na OOM w sportach zimowych. Wychowankowie klubu narciarskiego są obecnie dobrymi instruktorami i trenerami kadry. 
Rozwój klubu doprowadził do wyodrębnienia sekcji pływackiej w odrębny klub: Klub Pływacki Sikret Gliwice.
Wszystkie działania klubu opierają się na pracy kadry szkoleniowej i szeregu społeczników. Wszystkie osoby prowadzące zajęcia, to pasjonaci sportu, którzy jednocześnie są licencjonowanymi instruktorami i trenerami w poszczególnych dyscyplinach sportu. 
Dane kontaktowe:
„SiKReT Gliwice”, ul. Jagiellońska 21, 44-100 Gliwice 
tel: 603-127-129, e-mail: prezes.sikret@gmail.com, www.sikret.org.pl

Ski TOMO Centrum Narciarskie | Szczyrk

biuro@skitomo.pl
http://www.skitomo.pl

Stowarzyszenie Ski Tomo Centrum Narciarskie to klub sportowy specjalizujący się w narciarstwie alpejskim.

Prowadzimy sekcje dzieci, młodzieży oraz Masters. Zrzeszamy zawodników z całej Polski; nasze centra treningowe znajdują się w Szczyrku, Warszawie oraz Poznaniu.
Autorski, całoroczny program szkolenia Ski Tomo powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie naszego głównego trenera i wice Prezesa Tomasza Węgrzynkiewicza. W skład zespołu klubu oprócz trenerów narciarstwa wchodzą fizjoterapeuta, trenerzy przygotowania motorycznego oraz psycholog sportu. 

Prezes: Ewa Niewiarowska 500411554, biuro@skitomo.pl
trenerzy: Tomasz Węgrzynkiewicz (508934944), Klaudia Przybyła (509172493), Zygmunt Fiedor, Joanna Kohut.